Midnight-Madness 2-Piece Sectional
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this sectional sofa takes cozy and inviting to a higher level. The sumptuous piece is perfect for unwinding after a long day, with exceptionally textured cushions that deliver pure indulgence. Now all you have to do is kick back, sink in and relax.
Additional information
Additional information
| Weight | 298 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 160 × 40 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 160″W x 41″D x 40″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Thomas Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Tan |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
Bleckley Armless Chair
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 31 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 31″W x 40″D x 42″H |
Casselbury Left-Arm Facing Sofa Chaise
| Weight | 182 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 87 × 40 in |
| Color | Cement, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 62″D x 40″H |
Lackawanna Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Leather, Recline |
| Style | Transitional |
Lindyn 6-Piece Sectional with Chaise
| Weight | 609 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 131 × 171 × 38 in |
| Color | Fog, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 171″W x 131″D x 38″H |
Midnight-Madness 3-Piece Sectional
Midnight-Madness 3-Piece Sectional with Chaise
Tambo 2-Piece Reclining Sectional
| Weight | 335 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 104 × 117 × 38 in |
| Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 117″W x 104″D x 38″H |