Midnight-Madness Oversized Accent Ottoman
Greenville Showroom
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083297570
Description
Description
Wrapped in luxuriously soft jumbo corduroy, this oversized accent ottoman takes cozy and inviting to a higher level. The sumptuous piece is perfect for unwinding after a long day, with an exceptionally textured cushion that delivers pure indulgence. Now all you have to do is kick back, sink in and relax.
Additional information
Additional information
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 22 in |
| Color | Grey, Onyx |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 39″D x 22″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Knox 6N07N Ottoman With Nails
Maxon Place Oversized Accent Ottoman
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 21 in |
| Color | Grey, Stone |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 21″H |
44000 Storage Ottoman
| Dimensions | 25 × 39 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Overnight Sofa |
| Color | Grey, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Storage, Upholstered |
| Style | Transitional |
Midnight-Madness Oversized Accent Ottoman
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 22 in |
| Color | Grey, Onyx |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 39″D x 22″H |
Parklynn Ottoman
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 44 × 18 in |
| Color | Brown, Desert |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 25″D x 18″H |