Malibu Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Our Malibu group can be anything you want it to be. The versatility of style is endless with its stylish rolled arm, self welted cushions, and simple clean lines. Choose from over 400 fabric options to make it truly yours. Available as a sofa, loveseat, chair, ottoman, sleeper, storage ottoman, and sectional with and without power motion capability. Width27″ (68.6 cm) Depth23″ (58.4 cm) Height18″ (45.7 cm)
Additional information
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Multicolor |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
"*" indicates required fields
You may also like…
Malibu Large Storage Ottoman
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Storage |
| Style | Transitional |
Related products
Maxon Place Oversized Accent Ottoman
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 21 in |
| Color | Grey, Stone |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 21″H |
2400-81 Malibu Storage Ottoman
44000 Storage Ottoman
| Dimensions | 25 × 39 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Overnight Sofa |
| Color | Grey, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Storage, Upholstered |
| Style | Transitional |
Altari Oversized Accent Ottoman
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 20 in |
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 20″H |
