WillowBend Oversized Accent Ottoman
$367.97 Original price was: $367.97.$297.97Current price is: $297.97.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083925540
Description
Modern comfort never looked so good. Accented with jumbo stitching for high-fashion flair, this oversized ottoman is the ultimate choice in comfortably cool, contemporary style. Its umber-hued faux leather indulges with an upscale feel and wows like the real thing.
Additional information
| Weight | 56 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 21 in |
| Color | Brown, Umber |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 21″H |
"*" indicates required fields
Related products
2400-81 Malibu Storage Ottoman
Bayless Oversized Accent Ottoman
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 51 × 21 in |
| Color | Grey, Smoke |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 51″D x 21″H |
Brixley Pier Oversized Accent Ottoman
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 20 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 40″D x 20″H |
Lindyn Oversized Accent Ottoman
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 51 × 20 in |
| Color | Brown, Ivory |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 51″D x 20″H |
Regent Park Oversized Accent Ottoman
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 51 × 21 in |
| Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 51″D x 21″H |