View our gallery to see our BIG values!
Item's You'll Love
Save now to elevate the style and comfort of your space.
Charlie Sofa
Bleckley Power Recliner
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 43 in |
| Color | Espresso, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 38″W x 41″D x 43″H |
Freedan 48″ Home Office Desk
| Weight | 71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 47.75 × 30 in |
| Color | Brown, Grayish Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 24″D x 30″H |
Polaris – Kahlua Power Recliner
| Dimensions | 41 × 40 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Kahlua |
| Style | Transitional |
| Collection | Polaris |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging |
Mahoney Chaise
| Weight | 88 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 35 × 37 in |
| Color | Brown, Pebble |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 62″D x 37″H |
Vega Medium Power Lift Chair Recliner (UC556)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Gray |
| Features | 600LB Capacity, Customizable, Fabric, Heat, Massage, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recline, Remote, Upholstered, USB |
| Style | Traditional |
Highland Cow Textured Frame Print
Flow Cuddle Curve Pillow – 2.0
Treytown Chairside End Table
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 15.75 × 24 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | USB Charging, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 16″W x 24″D x 24″H |



