Treytown Chairside End Table
$237.97 Original price was: $237.97.$187.97Current price is: $187.97.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083304010
Description
Add big character to a small space with this chairside end table. With its compact size and strong silhouette, it can go anywhere and blend easily into the decor. Less is so much more with the Shaker-inspired design and warm brown wood tone finish. Loaded with form and function, this end table displays accent pieces and stores essentials securely while keeping devices powered up.
Additional information
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 15.75 × 24 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | USB Charging, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 16″W x 24″D x 24″H |
"*" indicates required fields
Related products
Breegin Chairside End Table
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.13 × 13.13 × 23 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 13″W x 22″D x 23″H |
Tyler Creek Chairside End Table with USB Ports & Outlets
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.13 × 14 × 23 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 23″H |
1 Shelf, Chairside Table – Balam
2217 ~ Westport Chairside End Table
Craftsman Power Chairside Table
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 16 × 25 in |
| Brand | Jofran |
| Color | Black |
| Detail Color | Craftsman Antique Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftsman |
| Features | Power |