Outlet – Greenville, Pennsylvania
Save Up To 50% OFF Market Price
GET MORE FOR MUCH LESS!
Outlet prices on brand new products that can fit any budget and any home.
Shop Bear's Furniture Outlet
Save Up To 50% OFF Market Price
Evening Hours by Appointment; Please Contact Store
| Monday | 10 AM - 6 PM |
| Tuesday | 10 AM - 6 PM |
| Wednesday | 10 AM - 6 PM |
| Thursday | 10 AM - 6 PM |
| Friday | 10 AM - 6 PM |
| Saturday | 9 AM - 5 PM |
| Sunday | Closed |
| 25 May | 10 AM - 3 PM |
| 3 Jul | Closed |
| 4 Jul | Closed |
Show Products On Display at Greenville Outlet
Polaris – Kahlua Power Recliner
| Dimensions | 41 × 40 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Kahlua |
| Style | Transitional |
| Collection | Polaris |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging |
Comfo Back Chaise Lounge
| Dimensions | 71.5 × 28 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Berlin Gardens |
| Color | Grey |
| Features | Polyethylene |
| Style | Casual |
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Lift Top Motion Cocktail Table
Beautyrest Black Series 2-Medium
$2,449.95 – $3,599.95Price range: $2,449.95 through $3,599.95
| Brand | Beautyrest |
|---|---|
| Mattress Size | Full, King, Queen, Twin XL |
| Mattress Comfort | Medium |
| Mattress Type | Gel Memory Foam, Innerspring |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |
Serta iComfort Aspire Medium
$1,299.95 – $1,799.95Price range: $1,299.95 through $1,799.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Serta iComfort Aspire Plush
$1,599.95 – $2,899.95Price range: $1,599.95 through $2,899.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Serta iComfort Elana Firm
$1,099.95 – $2,099.95Price range: $1,099.95 through $2,099.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Serta iComfort Iona Medium
$1,699.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Serta Perfect Sleeper X Excelled Extra Firm
$1,299.99 – $2,199.99Price range: $1,299.99 through $2,199.99
| Brand | Serta |
|---|---|
| Mattress Size | California King, Full, King, Queen, Twin XL |
| Mattress Comfort | Extra Firm |
| Mattress Type | Innerspring, Memory Foam |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Serta Perfect Sleeper X Excelled Plush
$1,599.95 – $2,599.95Price range: $1,599.95 through $2,599.95
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Serta Perfect Sleeper X Kendall Medium
$1,699.95 – $2,699.95Price range: $1,699.95 through $2,699.95
| Brand | Serta |
|---|---|
| Mattress Size | Full, King, Queen, Twin XL |
| Mattress Comfort | Medium |
| Mattress Type | Gel Memory Foam, Innerspring |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Serta Perfect Sleeper X Max Firm Pillow Top
$1,799.95 – $2,799.95Price range: $1,799.95 through $2,799.95
| Brand | Serta |
|---|---|
| Mattress Size | Full, King, Queen, Twin XL |
| Mattress Comfort | Firm |
| Mattress Type | Gel Memory Foam, Innerspring, Memory Foam, Pillow Top |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Trouper 724 Recliner Whiskey
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Whiskey |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Performance Fabric, Recline |