Outlet – Greenville, Pennsylvania
Save Up To 50% OFF Market Price
GET MORE FOR MUCH LESS!
Outlet prices on brand new products that can fit any budget and any home.
Shop Bear's Furniture Outlet
Save Up To 50% OFF Market Price
Evening Hours by Appointment; Please Contact Store
| Monday | 10 AM - 6 PM |
| Tuesday | 10 AM - 6 PM |
| Wednesday | 10 AM - 6 PM |
| Thursday | 10 AM - 6 PM |
| Friday | 10 AM - 6 PM |
| Saturday | 9 AM - 5 PM |
| Sunday | Closed |
| 25 May | 10 AM - 3 PM |
| 3 Jul | Closed |
| 4 Jul | Closed |
Show Products On Display at Greenville Outlet
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 33.5 × 42 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 37″D x 42″H |
First Base Recliner
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Color | Brown, Gunmetal |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 37″W x 40″D x 41″H |
Bladewood Recliner
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 40 in |
| Color | Brown, Coffee |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Saver |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 40″D x 40″H |
Landocken Table (Set of 3)
| Weight | 124 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 47.25 × 19.38 in |
| Color | Blue, Brown, Brown/Blue |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 47″W x 24″D x 19″H |
Tyler Creek Chairside End Table with USB Ports & Outlets
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.13 × 14 × 23 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 23″H |
Scranto Rocker Recliner
Scranto Reclining Loveseat
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 61 × 41 in |
| Color | Brindle, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Reclining Furniture |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 61″W x 40″D x 41″H |
Cabalynn Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 56.25 × 17 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56″W x 30″D x 17″H |
Cabalynn End Table
| Weight | 69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.38 × 24.38 × 24.38 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 24″D x 24″H |
Deltona Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 38 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 38″H |
Deltona Sofa
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 37 in |
| Color | Brown, Parchment |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 85″W x 38″D x 37″H |
Garnilly Table (Set of 3)
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 35.5 × 17.13 in |
| Color | Grey, White, Whitewash |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 17″H |
Nerviano Recliner
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 33.5 × 42 in |
| Color | Brown, Mocha |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 37″D x 42″H |
Tyler Creek Sofa/Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 46.13 × 33.25 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 22″D x 33″H |
Drystan Nightstand
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 21.69 × 24.37 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 25″H |