Trinell Bedroom Mirror
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.64 × 40.08 × 37.36 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 3″D x 38″H |
Trinell Dresser
| Weight | 203 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.98 × 61.34 × 42.99 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 62″W x 16″D x 43″H |
Willowton Dresser
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.55 × 60.87 × 40.63 in |
| Color | Brown, White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 61″W x 16″D x 41″H |
Alisdair Dresser
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.63 × 58.13 × 33.25 in |
| Color | Brown, Reddish Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 58″W x 16″D x 33″H |
Alisdair Full Sleigh Bed
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84.75 × 56.25 × 47.25 in |
| Color | Brown, Reddish Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56.25″W x 84.75″D x 47.25″H |
Anarasia Chest of Drawers
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.83 × 29.76 × 44.69 in |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 30″W x 16″D x 45″H |
Aria Plains Outdoor Dining Table
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 29.38 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 42″D x 29″H |
Blariden Shelf Accent Table
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 25.88 × 26 in |
| Color | Brown, Light Tan |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 26″W x 12″D x 26″H |
Bolanburg Counter Height Dining Bench
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.25 × 42 × 24.13 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 15″D x 24″H |
Bolanburg Counter Height Dining Table
| Weight | 194 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 60 × 36 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 60″W x 40″D x 36″H |
Brinxton Nightstand
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.55 × 23.82 × 29.45 in |
| Color | Charcoal, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 16″D x 30″H |
Cambeck Nightstand
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 21.69 × 24.37 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 25″H |
Candelario Wall Decor
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 10 × 42 in |
| Color | Brown, Grey, Natural |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 10″W x 1″D x 42″H |
Chaseton Accent Cabinet
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.88 × 53.75 × 33.63 in |
| Color | Champagne, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 54″W x 16″D x 34″H |