Lettner Chest of Drawers
$1,248.99 Original price was: $1,248.99.$988.00Current price is: $988.00.
Realyn Dresser
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Elevating the art of traditional cottage styling, this dresser is your dream bedroom retreat realized. Its antiqued two-tone aesthetic blends a chipped white with a distressed wood finished top for added charm. Framed drawer fronts and decorative corbels add refinement, while bail pulls in a dark bronze-tone finish lend a classic touch.
Additional information
Additional information
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 63.88 × 40.5 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 64″W x 18″D x 41″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Robbinsdale Queen Sleigh Bed with Storage
| Weight | 283 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 95.13 × 65.38 × 57 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65.5″W x 95″D x 57″H |
Dovetail Dresser Sun Bleach White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Robbinsdale 7 Drawer Dresser
| Weight | 253 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 65.5 × 40 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 66″W x 18″D x 40″H |
Anarasia Dresser
| Weight | 157 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.83 × 59.76 × 32.48 in |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 60″W x 16″D x 33″H |
Dovetail Dresser 752 Natural
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Maribel Dresser
| Weight | 181 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.18 × 63.31 × 34.09 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 64″W x 17″D x 35″H |
Robbinsdale 6 Drawer Dresser
| Weight | 185 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 54 × 36 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 54″W x 17″D x 36″H |