Back to products
Porter Nightstand
$538.99 Original price was: $538.99.$428.00Current price is: $428.00.
Porter Queen Storage Footboard
$489.99 Original price was: $489.99.$379.95Current price is: $379.95.
Greenville Showroom, Cranberry Showroom
Available To Order
Calculate shipping price
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:83122840
Description
Description
This queen storage footboard is made with wood, veneers and engineered wood. Pairs with other items in the series to make a bed kit.
Additional information
Additional information
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 65.38 × 21.38 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Storage, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65″W x 26″D x 21″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Cool Rustic X Bed With X Footboard Mink Queen
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Farmhouse, Rustic |
Drystan King Panel Bed with 2 Storage Drawers
| Weight | 198 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 88.75 × 83 × 52.75 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 83″W x 88.75″D x 52.75″H |
LMCO Home Bungalow Dover Grey Queen Mantel Headboard
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Wood |
| Style | Cottage |
| Collection | Bungalow |
Willowton King/California King Panel Headboard
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.23 × 80.91 × 53.66 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 81″W x 4″D x 54″H |
Willowton Queen Panel Headboard
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.23 × 64.41 × 53.66 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65″W x 4″D x 54″H |
