Robbinsdale Queen Sleigh Bed
$1,128.99 Original price was: $1,128.99.$788.00Current price is: $788.00.
Robbinsdale 49″ Counter Height Dining Bench
Order Only
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
This counter height dining bench is sure to impress come mealtime. With its white finish and light gray upholstery, farmhouse-style seating has never been so fashionable. All that’s missing is you and your family.
Additional information
Additional information
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.13 × 49.63 × 24.5 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 50″W x 17″D x 24″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Realyn Nightstand
| Weight | 44.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.05 × 28.77 × 16.16 in |
| Color | Brown/Beige, Chipped White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Doniel Accent Mirror (Set of 2)
Gesthaven Dining Chair
| Weight | 17.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 17 × 37.5 in |
| Color | Brown, Natural, Natural/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 17″W x 22″D x 38″H |
Grannen Dining Chair
| Weight | 16.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.63 × 21.88 × 29 in |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 20″D x 29″H |
Robbinsdale 48″ Dining Bench
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 48.5 × 19.5 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 17″D x 20″H |