Back to products
Robbinsdale Dining Server
$997.97 Original price was: $997.97.$797.97Current price is: $797.97.
Robbinsdale Counter Height Barstool
Greenville Showroom, Franklin Showroom
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:83069500
Description
Description
This counter height bar stool is sure to impress come mealtime. With its white finish and light gray upholstery, farmhouse-style seating has never been so fashionable. All that’s missing is you and your family.
Additional information
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.13 × 20 × 42.13 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 23″D x 42″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Global Archive Leather Stool Light Brown
Tallenger Bar Height Bar Stool
| Weight | 29.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.63 × 19 × 44.25 in |
| Color | Beige, Brown |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 19″W x 24″D x 44″H |
Tallenger Counter Height Bar Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.75 × 19 × 38.88 in |
| Color | Brown, Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 19″W x 21″D x 39″H |
Robbinsdale Counter Height Barstool (Set of 2)
| Weight | 27.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 19 × 37 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 19″W x 21″D x 37″H |
SADIE BAR TABLE 42”AND 2 BICYCLE BAR STOOLS
| Brand | Nest Home Collection |
|---|---|
| Features | Leather |
Valebeck Counter Height Barstool
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.13 × 19.38 × 39.13 in |
| Color | Black/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 19″W x 21″D x 39″H |
