Arlo Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 162 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 37 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Green |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
BEST POWER RECLINER IN STOCK ONLY
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recliner |
Biscoe Power Reclining Loveseat w/Power Headrest
| Weight | 262 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 78 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recliner, Storage, USB Charging, Zero Gravity |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 78″W x 43″D x 42″H |
Biscoe Power Reclining Sofa w/Power Headrest
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 88 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Zero Gravity |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 88″W x 43″D x 42″H |
Gladiator – Cobalt Power Zero Gravity Recliner
| Dimensions | 40 × 42 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Cobalt |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gladiator |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Zero Gravity |
Morrison Power Reclining Sofa W/ Headrest & LUMBAR-INDIGO
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 86 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Indigo |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging |
Morrison Power Reclining Sofa W/ Headrest-INDIGO
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 86 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Indigo |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Quinault Leather Power Reclining Sofa W/ Headrest
| Weight | 259 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 79 × 39.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Olive |
| Style | Contemporary |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, Reclining Furniture, USB Charging, Zero Gravity |
Morrison MANUAL Reclining Sofa INDIGO
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 86 × 42 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Indigo |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging |