Mercer High Leg Power Recliner w/ Headrest
| Weight | 103.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 32 × 43 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Pebble |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Next-Gen DuraPella Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 42 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 42″D x 42″H |
Spartacus – Oyster Power LOVESEAT CONSOLE w/ Power Headrest
| Dimensions | 40 × 88 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | White |
| Detail Color | Oyster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Spartacus |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Hugger |
Spartacus Haze Power Reclining Sofa
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
UC682 Power Lift Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Granite |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Recliner, Remote |
Zecliner Model 2 Power Lift Rec with Power Headrest/Lumbar/Heat/Mass
| Dimensions | 42 × 40 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Heat, Massage, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recline |
| Style | Transitional |