First Base Reclining Loveseat
| Weight | 153 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 61 × 41 in |
| Color | Grey, Gunmetal |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 61″W x 40″D x 41″H |
First Base Reclining Sofa
| Weight | 187 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 41 in |
| Color | Grey, Gunmetal |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 40″D x 41″H |
Kambria Swivel Glider Accent Chair
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 30 × 41.25 in |
| Color | Brown, Grey, Ivory/Black |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 30″W x 37″D x 41″H |
O’Phannon 2-Piece Sectional with Chaise
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 125 × 38 in |
| Color | Grey, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 125″W x 86″D x 38″H |
Porter Bedroom Mirror
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 42.13 × 36.38 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 2″D x 36″H |
Robbinsdale Chest of Drawers
| Weight | 241 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 39.5 × 58.5 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 59″H |
Trinell Bedroom Mirror
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.64 × 40.08 × 37.36 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 3″D x 38″H |
Trinell Dresser
| Weight | 203 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.98 × 61.34 × 42.99 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 62″W x 16″D x 43″H |
Willowton Dresser
| Weight | 196 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.55 × 60.87 × 40.63 in |
| Color | Brown, White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 61″W x 16″D x 41″H |