Alisdair Dresser
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.63 × 58.13 × 33.25 in |
| Color | Brown, Reddish Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 58″W x 16″D x 33″H |
Alisdair Full Sleigh Bed
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84.75 × 56.25 × 47.25 in |
| Color | Brown, Reddish Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56.25″W x 84.75″D x 47.25″H |
Altari Sofa
| Weight | 131 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 85 × 37 in |
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 85″W x 38″D x 37″H |
Amaris Outdoor Dining Chair (Set of 2)
Amaris Outdoor Dining Table
Anarasia Chest of Drawers
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.83 × 29.76 × 44.69 in |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 30″W x 16″D x 45″H |
Aria Plains Outdoor Dining Table
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 29.38 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 42″D x 29″H |