Janiyah Outdoor Dining Bench
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
There’s no need to be stuck inside when the weather is perfect. Enjoy an alfresco gathering with this outdoor bench. Made of solid acacia wood, this bench is built to keep its looks with a slatted style that sheds rainwater. You’ll love soaking in the scenery from here.
Additional information
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.88 × 46.88 × 17.5 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 47″W x 16″D x 18″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Stairatt Sofa
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 39 in |
| Color | Gravel, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 38″D x 39″H |
Lettner Queen Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 67.75″W x 91.50″D x 60″H |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Altari Oversized Accent Ottoman
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 20 in |
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 20″H |
Blayze Vase (Set of 2)
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.88 × 7.13 × 32.5 in |
| Color | Antique Gray/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 7″W x 7″D x 32″H |
Rainier Ranch Fire Pit Table
| Weight | 133 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 48 × 25.5 in |
| Color | Beige, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 48″D x 26″H |
