Brinxton Nightstand
$337.97 Original price was: $337.97.$257.97Current price is: $257.97.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:83086900
Description
Priced to entice and styled to impress, this alluring nightstand is urban sophistication with a decidedly relaxed air. It’s got the crisp, clean lines of a contemporary piece, but with an earthy element. Replicated oak grain effect gives the chic charcoal finish warmth and character. Linear pulls are a sleek touch.
Additional information
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.55 × 23.82 × 29.45 in |
| Color | Charcoal, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 16″D x 30″H |
"*" indicates required fields
Related products
Robbinsdale Nightstand
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28.75 × 30.13 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 29″W x 18″D x 30″H |
Artisan & Post Cool Rustic Mink Nightstand 3 Drawers
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown, MINK |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern, Rustic |
Dovetail Night Stand Sun Bleached White
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |
Prendonea 2 Drawer Nightstand
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 21.69 × 24.41 in |
| Color | Charcoal, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 25″H |
Realyn Nightstand
| Weight | 44.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.05 × 28.77 × 16.16 in |
| Color | Brown/Beige, Chipped White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Sanginlane 2 Drawer Nightstand
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 21.69 × 24.41 in |
| Color | Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 25″H |
Ashley Calverson Night Stand AS IS NO WARRANTY
Maribel Nightstand
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.14 × 22.48 × 24.37 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 23″W x 17″D x 25″H |