Rainier Ranch Outdoor Dining Table
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Experience the perfect combination of durability and style with this outdoor dining table. An aluminum frame with a wood-look finish maintains a sleek, contemporary aesthetic, while the sintered stone tabletop adds an element of natural elegance. This delightful addition to your outdoor dining creates an oasis where comfort and beauty thrive.
Additional information
Additional information
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 84 × 42 × 29.5 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 84″D x 30″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Tyler Creek Counter Height 7 Piece Dining Table SET
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 36.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Lettner Queen Panel Bed
| Weight | 249 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 91.38 × 67.75 × 60 in |
| Color | Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 67.75″W x 91.50″D x 60″H |
Laguna Heights Outdoor Dining Table
Ralene Dining Extension Table SET
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.13 × 42 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale 48″ Dining Bench
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 48.5 × 19.5 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 17″D x 20″H |