Perfect Sleeper Cobalt Calm Plush
$998.95 – $1,398.95Price range: $998.95 through $1,398.95
*PRICE REFLECTS CASH, CHECK, OR CREDIT/DEBIT CARD PAYMENT*

Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Featuring a three-zoned coil design, the Perfect Sleeper 15″ Cobalt Calm mattress from Serta offers pressure relief and plush support . Cool Twist® Gel Memory Foam contours to your body. • Mattress top: pillow top • Mattress type: innerspring • 850 Edition Custom 3 zoned support coil system of individually wrapped coils provides contouring, cradling support from edge-to-edge, minimizing the impact of your partner’s movement • Breathable Cool Twist® Gel Memory Foam gently cradles your body while promoting enhanced airflow • CoolFeel™ fabric creates a luxurious, breathable cover with a cool-to-the-touch sensation from technology that is plant-derived • Antimicrobial mattress protection keeps your mattress fresh and clean from odor-causing bacteria; does not protect users from bacteria, viruses or germs
Additional information
| Mattress Size | Full, King, Queen, Twin, Twin XL |
|---|---|
| Mattress Comfort | Plush |
| Brand | Serta |
"*" indicates required fields
Related products
2220 Push Back Wing Chair Recliner
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 42 in |
| Brand | Decor Rest |
| Features | Fabric, Manual, Push Back Recliner, Recline |
| Additional Info | Wing Chairs |
Bodyrest Rocker Recliner
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Purple |
| Features | Customizable, Fabric, Recline, Rocker |
| Style | Transitional |
END STAND *AS IS* STOCK ONLY*
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
QUEEN BASSETT TUFTED HEADBOARDS* STOCK ONLY* AS IS* 2 COLORS
UC682 Power Lift Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Granite |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Recliner, Remote |
Euphoric Nights Plush Mattress
Perfect Sleeper Cobalt Calm 14″ Medium Pillow Top Mattress
| Mattress Size | Full, King, Queen, Twin, Twin XL |
|---|---|
| Mattress Comfort | Medium |
| Mattress Type | Gel Memory Foam, Pillow Top |
| Brand | Serta |