Perfect Sleeper® Cobalt Calm Firm Pillow Top
*PRICE REFLECTS CASH, CHECK, OR CREDIT/DEBIT CARD PAYMENT*

Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Featuring a three-zoned coil design, the Perfect Sleeper 14″ Cobalt Calm mattress from Serta offers pressure relief and firm support with a pillow top. Cool Twist® Gel Memory Foam contours to your body. • Mattress top: pillow top • Mattress type: innerspring • 850 Edition Custom 3 zoned support coil system of individually wrapped coils provides contouring, cradling support from edge-to-edge, minimizing the impact of your partner’s movement • Breathable Cool Twist® Gel Memory Foam gently cradles your body while promoting enhanced airflow • CoolFeel™ fabric creates a luxurious, breathable cover with a cool-to-the-touch sensation from technology that is plant-derived • Antimicrobial mattress protection keeps your mattress fresh and clean from odor-causing bacteria; does not protect users from bacteria, viruses or germs
Additional information
| Mattress Size | Queen, Twin XL |
|---|---|
| Mattress Comfort | Firm |
| Mattress Type | Pillow Top |
"*" indicates required fields
Related products
2220 Push Back Wing Chair Recliner
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 42 in |
| Brand | Decor Rest |
| Features | Fabric, Manual, Push Back Recliner, Recline |
| Additional Info | Wing Chairs |
END STAND *AS IS* STOCK ONLY*
Farmhouse Chairside Table FH4420.BNW
Euphoric Nights Plush Mattress
LEGENDS COCKTAIL TABLE GRACELAND
Owingsville Dining Chair
| Weight | 18.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 17.75 × 37.75 in |
| Color | Black/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 18″W x 22″D x 38″H |
Perfect Sleeper Blue Lagoon Nights Plush
Polaris Medium Wide Power Lift Chair Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Power, Power Lift, Recline, Remote |
| Style | Casual |
