Life On The Lake Textured Framed Print
$289.99 Original price was: $289.99.$229.95Current price is: $229.95.
Radius - Mediterranean Power Swivel Glider Recliner
$997.99 Original price was: $997.99.$797.95Current price is: $797.95.
173 NEWPORT LOVE SEAT 173-20-17
$1,118.00 Original price was: $1,118.00.$888.00Current price is: $888.00.
Out of stock
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083865640
Description
Description
Double Reclining LoveseatCasual contemporary stylingTwo correlate pillowsPlush, pad-over chaise seating100% polyester cover – easy to maintain
Product Details
| Warranty | 12 Month Limited Warranty |
|---|---|
| Width | 66 in. |
| Depth | 40 in. |
| Height | 42 in. |
Additional information
Additional information
| Dimensions | 40 × 66 × 42 in |
|---|---|
| Brand | HomeStretch |
| Color | Cream |
| Detail Color | Fawn |
| Style | Contemporary |
| Collection | 173 NEWPORT |
Product Questions?
"*" indicates required fields
You may also like…
Double Reclining Sofa 173-30-20
Double Reclining Loveseat 173-20-20
173 NEWPORT RECLINER 173-91-17
Related products
Frohn Reclining Loveseat with Console
| Weight | 209 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 80 × 42 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 80″W x 40″D x 42″H |
122 DEL MAR LOVE SEAT 122-29-17
Brantley 5636 Loveseat
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Antique White, Grey, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric |
Knox 6N06 Loveseat with Nails
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Traditional |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
Thornton Fabric Loveseat
Next-Gen DuraPella Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 42 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 42″D x 42″H |