Starmore 63″ Home Office Desk
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
For fans of urban industrial design, this desk steals the show. Its top is crafted with a mix of acacia veneer and wood beautified with an oiled walnut-tone finish. A sleek tubular metal frame and linear, large-scale pulls pull it all together. The cutout shelf on the desk’s front side incorporates added dimension.
Additional information
Additional information
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 63 × 32.5 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 63″W x 28″D x 33″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Wolfridge Power Reclining Sofa
| Weight | 330 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 86 × 42 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 42″D x 42″H |
Draycoll Reclining Sofa
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 40″D x 40″H |
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Melinda Sculpture
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 20 × 6 in |
| Color | Black/Gold Finish, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 8″D x 6″H |
Next-Gen DuraPella Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 42 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 42″D x 42″H |
Robbinsdale 48″ Dining Bench
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 48.5 × 19.5 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 17″D x 20″H |
