Jayne Park Ottoman
$377.97 Original price was: $377.97.$297.97Current price is: $297.97.
Out of stock
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083836320
Description
Sink into the captivating comfort of this ottoman. Its cushioned top and velvety soft upholstery invite you to stretch out, making it an ideal spot for movie nights, afternoon naps or catching up with friends. Both stylish and incredibly cozy, this piece pairs effortlessly with a variety of color palettes, giving your living area an easy, pulled-together look.
Additional information
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 43 × 19 in |
| Color | Brown, Pecan |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 24″D x 19″H |
"*" indicates required fields
Related products
44000 Storage Ottoman
| Dimensions | 25 × 39 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Overnight Sofa |
| Color | Grey, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Storage, Upholstered |
| Style | Transitional |
AMISH WORKS 10-190 GLIDING OTTOMAN
Brixley Pier Oversized Accent Ottoman
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 20 in |
| Color | Graphite, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 40″D x 20″H |
Lindyn Oversized Accent Ottoman
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 51 × 20 in |
| Color | Brown, Ivory |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 51″D x 20″H |
Midnight-Madness Oversized Accent Ottoman
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 22 in |
| Color | Grey, Onyx |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 39″D x 22″H |
Rawcliffe Oversized Accent Ottoman
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 51 × 20 in |
| Color | Brown, Parchment |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 51″D x 20″H |