Back to products
Trinell Dresser
$747.97 Original price was: $747.97.$597.97Current price is: $597.97.
Trinell Bedroom Mirror
$137.97 Original price was: $137.97.$97.97Current price is: $97.97.
Available To Order
Calculate shipping price
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000081351970
SKU:
B446-26
Categories: Ashley Gallery @ The Outlet, Bedroom Mirrors, Mirrors
Tags: ashley furniture, Outlet
Description
Description
This bedroom mirror is made with engineered wood (MDF/particleboard/plywood) and decorative laminate. Pairs with other items in the series to make a dresser and mirror kit.
Additional information
Additional information
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.64 × 40.08 × 37.36 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 3″D x 38″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale Queen Sleigh Bed with Storage
| Weight | 283 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 95.13 × 65.38 × 57 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 65.5″W x 95″D x 57″H |
