Drystan Bedroom Mirror
Order Only
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
When merged in just the right way, rustic and industrial styles can make one happy marriage. Case in point: this mirror. A refined take on barn board beauty, its complex, replicated wood grain showcases hints of burnt orange and teal tones for a sense of weatherworn authenticity. Shake things up by hanging this mirror either vertically or horizontally.
Additional information
Additional information
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.98 × 41.85 × 30.67 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 1″D x 31″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Brewer Accent Mirror
Cool Rustic Landscape Mirror – Beveled Glass Stone Grey
Robbinsdale Bedroom Mirror
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.75 × 42.25 × 36.5 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 2″D x 36″H |
Porter Bedroom Mirror
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 42.13 × 36.38 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 2″D x 36″H |
Brocky Accent Mirror
Distressed Black Oval Metal Mirror
Dovetail Landscape Mirror 752 Natural
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Craftsman, Farmhouse |