Deborland Wall Art
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Filled with calming natural elements, this wall art has a refined look with a restful feel. It captures a landscape with rolling hills, drawing your eye to the tree standing tall in the center of the creation. Lighter tones in the clouds bring brightness to the black and white design, making for a striking addition to your modern decor.
Additional information
Additional information
| Weight | 39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 86.6 × 46.5 in |
| Color | Black/White, Grey, White |
| Style | Contemporary |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 2″D x 46″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Misty Marshland Framed Wall Art
Realyn Nightstand
| Weight | 44.09 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.05 × 28.77 × 16.16 in |
| Color | Brown/Beige, Chipped White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Ullswater Framed Print Under Glass
| Dimensions | 1 × 42 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Blue, Brown |
| Features | Glass |
| Style | Transitional |
Anamorphic Abstract Wall Art
| Dimensions | 2 × 39 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Multicolor |
| Features | Canvas |
| Style | Contemporary |
Doniel Accent Mirror (Set of 2)
Joely Wall Art
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 30 × 60 in |
| Color | Blue, Blue/Tan, Brown, White |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 30″W x 2″D x 60″H |
