Lenora Wall Decor
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Sure to warm your space with a touch of rustic refinement, this wall sculpture is a natural wonder. Showcasing a sunburst design and finished in a distressed brown for a sense of organic beauty, this piece grounds your space with its modest take on textural appeal.
Additional information
Additional information
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.25 × 20 × 48 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 1″D x 48″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Cypress I Framed Metal Wall Art
Misty Marshland Framed Wall Art
Moose Mountain Framed Wall Art
Norman Wyatt Home Flowers For Lola II Framed Textured Print
Provincial Bouquet I Textured Framed Print
Cypress II Framed Metal Wall Art
Candelario Wall Decor
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 10 × 42 in |
| Color | Brown, Grey, Natural |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 10″W x 1″D x 42″H |
Tree Lines I Framed Wall Art
| Dimensions | 54 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Brown, White |
| Features | Canvas |
| Style | Rustic |
