Robbinsdale Counter Height Dining Table
$1,377.97 Original price was: $1,377.97.$1,097.97Current price is: $1,097.97.
Available To Order
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083718810
Description
This counter height dining table brings an air of casual charm to mealtime. With its antiqued white finish, farmhouse-style dining has never been so fashionable. And this curated approach to everyday function is loaded with storage options, from cabinets to drawers to wine shelves. All that’s missing is you and your family.
Additional information
| Weight | 221 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 36 × 37 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 72″D x 37″H |
"*" indicates required fields
Related products
Tyler Creek Counter Height 7 Piece Dining Table SET
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 36.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Stairatt Sofa
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 39 in |
| Color | Gravel, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 38″D x 39″H |
Clorazi Dining Butterfly Extension Table
| Weight | 105.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 57 × 42 × 30 in |
| Color | Black/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 42/57″D x 30″H |
Valebeck Counter Height Dining Table
| Weight | 86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 36 in |
| Color | Brown, White, White/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 60″W x 30″D x 36″H |