Clorazi Dining Chair
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Description
Description
Make every meal a moment to enjoy with this dining chair. The classic design and two-tone finish create a relaxed vibe that suits spaces from farmhouse to vintage casual. Built for comfort with a supportive slat back and a comfy contoured seat, this chair is perfect for family dinners, game nights and everything in between.
Additional information
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 18 × 38.25 in |
| Color | Black/Brown, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 18″W x 23″D x 39″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Tyler Creek Counter Height 7 Piece Dining Table SET
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 36.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Next-Gen DuraPella Power Recliner
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 41.5 × 42 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Doniel Accent Mirror (Set of 2)
Gesthaven Dining Chair
| Weight | 17.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.25 × 17 × 37.5 in |
| Color | Brown, Natural, Natural/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 17″W x 22″D x 38″H |
Grannen Dining Chair
| Weight | 16.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.63 × 21.88 × 29 in |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 20″D x 29″H |
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |
Robbinsdale Dining Chair
| Weight | 22.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 39 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 24″D x 39″H |