Hyanna Chest of Drawers
$527.97 Original price was: $527.97.$427.97Current price is: $427.97.
Alisdair Chest of Drawers
$367.97 Original price was: $367.97.$297.97Current price is: $297.97.
Cambeck Chest of Drawers
$497.97 Original price was: $497.97.$397.97Current price is: $397.97.
Out of stock
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083967410
Description
Description
What a delightful take on rustic industrial style. Whether modern loft or modern farmhouse, this chest makes itself at home. The wispy whitewash palette enhances without covering the grain for that weathered look you crave. Elongated drawer pulls elevate the aesthetic.
Additional information
Additional information
| Weight | 161 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 31.73 × 53.94 in |
| Color | White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 16″D x 54″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
LMCO Home Bungalow Chest – 5 Drawer Dover Grey/Folkstone
| Brand | Vaughan Bassett |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Cottage, Farmhouse |
| Features | Wood |
| Collection | Bungalow |
Porter Chest of Drawers
| Weight | 234 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 39.63 × 58.13 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
6 DRAWER ELLISON CHEST AS IS NO WARRANTY
Lettner Chest of Drawers
| Weight | 218 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 39.5 × 58 in |
| Color | Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
Drystan Chest of Drawers
| Weight | 161 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 31.73 × 53.94 in |
| Color | Brown, Grey, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 16″D x 54″H |
Drystan Narrow Chest
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.35 × 21.69 × 53.98 in |
| Color | Brown, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 22″W x 16″D x 54″H |
Makidern Chest of Drawers
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.98 × 35.04 × 51.69 in |
| Color | Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 16″D x 52″H |
Savonport Chest of Drawers
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.02 × 34.72 × 51.54 in |
| Color | Brown, White, White/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 17″D x 52″H |