Franklin – Pennsylvania
Franklin - Pennsylvania Furniture & Mattress Store
Bear's Furniture - Franklin
Visit Bear's Furniture & Mattress in Franklin Pennsylvania to shop quality furniture at untouchable values. Browse the showroom for affordable bedroom sets, living room sets, dining room collections, mattresses and more. Stylish home accents and accessories bring this inspiring location to life. Plus enjoy free cookies, coffee, candy and drinks to enjoy while you plan your dream home!
<< View All Locations
Evening Hours by Appointment; Please Contact Store
| Monday | 9 AM - 6 PM |
| Tuesday | 9 AM - 6 PM |
| Wednesday | 9 AM - 6 PM |
| Thursday | 9 AM - 6 PM |
| Friday | 9 AM - 6 PM |
| Saturday | 9 AM - 5 PM |
| Sunday | Closed |
| 3 Jul | Closed |
| 4 Jul | Closed |
Show Products On Display at Franklin
Gladiator – Cobalt 6pc Package A (811lphz, 810, 850, 840, 860, 811rphz)
Gladiator – Sky Power Zero Gravity Recliner
| Dimensions | 40 × 42 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Blue |
| Detail Color | Sky |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gladiator |
| Features | Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Zero Gravity |
Barolo – Vintage Brown Leather Swivel Club Chair
Covered Bridge in Fall Framed Print Under Glass
Gladiator – Cobalt Power Zero Gravity Recliner
| Dimensions | 40 × 42 × 40.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Gray |
| Detail Color | Cobalt |
| Style | Contemporary |
| Collection | Gladiator |
| Features | Performance Fabric, Power Headrest, Power Recliner, USB Charging, Zero Gravity |
Hudson Brushed Nickel & Brown Table Lamp
Misty Marshland Framed Wall Art
Mountain Bear Silouette Textured Framed Print
Prova Blue Dipped Ceramic Body Table Lamp with Hardback Shade
Bronze I Metal Floor Lamp with Adjustable Position Shade
Bully Hand Embellished Wall Art Print
Ceramic Body Table Lamp with Metal Base and Blue Shade
LEGENDS COCKTAIL TABLE GRACELAND
WC2103 Metal Wall Clock
| Dimensions | 3 × 43 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Black |
| Features | Metal |
| Style | Transitional |