Color
Features
Style
Brand
Sort by
Barnsana Power Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 40 in |
| Color | Ash, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 40″H |
Ballinasloe Rocker Recliner
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 35 × 41 in |
| Color | Grey, Platinum |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Recliner, Rocker |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 39″D x 41″H |
Deltona Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 38 in |
| Color | Brown, Parchment |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 38″H |
Darcy Recliner
| Weight | 102.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 42 in |
| Color | Cobblestone, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Microfiber, Recliner |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 42″D x 42″H |
Navi Recliner
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 39 × 42 in |
| Color | Grey, Smoke |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 39″W x 41″D x 42″H |
Draycoll Power Recliner
| Weight | 122 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 42 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 40″D x 40″H |
Strawbill Power Lift Recliner
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 42 in |
| Color | Grey, Shadow |
| Style | Contemporary |
| Features | Faux Leather, Heat, Massage, Pockets, Power Lift, Power Recline |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 42″D x 42″H |
Crestmeade Power Lift Recliner
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 42 in |
| Color | Brown, Espresso |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 42″H |
Leesworth Power Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 41 × 41 in |
| Color | Blue, Ocean |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 41″D x 41″H |
Next-Gen Durapella Power Lift Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 42 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 42″H |
Bolsena Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 38 in |
| Color | Brown, Caramel |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 35″W x 40″D x 38″H |
SimpleJoy Recliner
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 40 × 40 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 42″D x 40″H |
232 HONDO RECLINER 232-95-60
| Dimensions | 47 × 45 × 48 in |
|---|---|
| Brand | HomeStretch |
| Color | Midnight |
| Detail Color | Midnight |
| Style | Contemporary |
| Collection | 232 HONDO |
184 EQUALIZER RECLINER 184-91-17
| Dimensions | 42 × 43 × 44 in |
|---|---|
| Brand | HomeStretch |
| Color | Brown |
| Detail Color | Camel |
| Style | Transitional |
| Collection | 184 EQUALIZER |
173 NEWPORT RECLINER 173-91-17
| Dimensions | 40 × 44 × 41 in |
|---|---|
| Brand | HomeStretch |
| Color | Cream |
| Detail Color | Fawn |
| Style | Contemporary |
| Collection | 173 NEWPORT |
Load more products
Loading...