Trindwick Table (Set of 3)
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.13 × 47.25 × 18.13 in |
| Color | Brown, Brown/Gun Metal, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 47″W x 25″D x 18″H |
Tyler Creek End Table
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 24 × 25.13 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 27″D x 25″H |
Tyler Creek Sofa/Console Table
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 46.13 × 33.25 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 22″D x 33″H |
Valebeck Dining Server
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 60 × 38 in |
| Color | Brown, White, White/Brown |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 60″W x 18″D x 38″H |
Valebeck End Table
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 25 in |
| Color | Black/Brown, Brown |
| Style | Farmhouse |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 26″D x 25″H |
Wadeworth Table (Set of 3)
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 31.5 × 16.25 in |
| Color | Brown, Two-tone |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 32″D x 16″H |
Wilmaden Table (Set of 3)
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 47.63 × 18 in |
| Color | Gray/Black, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 26″D x 18″H |
Wynnlow 63″ TV Stand
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.33 × 63.39 × 25.79 in |
| Color | Gray, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 64″W x 20″D x 26″H |
Trinell Twin Panel Bed
| Weight | 109 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 83 × 42.25 × 54 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42.25″W x 83″D x 54″H |
Anarasia Dresser
| Weight | 157 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.83 × 59.76 × 32.48 in |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 60″W x 16″D x 33″H |
Kambria Swivel Glider Accent Chair
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 30 × 41.25 in |
| Color | Brown, Grey, Ivory/Black |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 30″W x 37″D x 41″H |
Porter Bedroom Mirror
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 42.13 × 36.38 in |
| Color | Brown, Rustic Brown |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 2″D x 36″H |
Robbinsdale Chest of Drawers
| Weight | 241 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 39.5 × 58.5 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 59″H |