Chasinfield Coffee Table
$407.97 Original price was: $407.97.$327.97Current price is: $327.97.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083210450
Description
For the ultimate in casual contemporary styling, accent your sofa or loveseat with this chic coffee table. Designed with an octagonal top and trapezoid-shaped legs, its geometric elements create a bold, eye-catching look.
Additional information
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43.25 × 43.25 × 17.13 in |
| Color | Brown, Dark Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 43″D x 17″H |
"*" indicates required fields
Related products
Bolanburg Coffee Table with Lift Top
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 46 × 19.38 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 26″D x 19″H |
1 Shelf Cocktail Table – Balam
4 Drawer Cocktail Table – Mita
Americana Modern – Dove Cocktail Table
Cabalynn Coffee Table
| Weight | 87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 56.25 × 17 in |
| Color | Brown, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56″W x 30″D x 17″H |