Rainier Ranch Outdoor Sofa with Cushion
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.25 × 89.25 × 42 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Metal, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 89″W x 36″D x 42″H |
Ralene Dining Extension Table SET
| Weight | 147 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 78.13 × 42 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Medium Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Realyn Chest of Drawers
| Weight | 211 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.13 × 40.13 × 58.13 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
Realyn Dresser
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 63.88 × 40.5 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 64″W x 18″D x 41″H |
Realyn Nightstand
| Weight | 68.34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 27 × 27.75 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 27″W x 17″D x 28″H |
Realyn Twin Panel Footboard
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.13 × 45.13 × 18 in |
| Color | Chipped White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45″W x 3″D x 18″H |
Realyn Twin Panel Rails
| Weight | 35.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 77.75 × 40.63 × 11.75 in |
| Color | Chipped White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 78″D x 12″H |
Realyn Twin Upholstered Panel Headboard
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.63 × 43.5 × 58.25 in |
| Color | Chipped White, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 3″D x 58″H |
Robbinsdale 48″ Dining Bench
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 48.5 × 19.5 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 17″D x 20″H |
Robbinsdale 49″ Counter Height Dining Bench
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.13 × 49.63 × 24.5 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 50″W x 17″D x 24″H |
Robbinsdale 6 Drawer Dresser
| Weight | 185 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 54 × 36 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 54″W x 17″D x 36″H |
Robbinsdale Bedroom Mirror
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.5 × 34.13 × 35.13 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 2″D x 35″H |