Ashbryn Chest of Drawers
$1,117.97 Original price was: $1,117.97.$897.97Current price is: $897.97.
Out of stock
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083967440
Description
Casual style with substance. This two-tone chest of drawers raises the bar on comfortably cozy design in your soothing sanctuary. A sturdy silhouette with a classic white finish and black metal hardware exudes modern farmhouse vibes. The butcher block oak veneer top adds a relaxed aesthetic. And this charmingly curated piece is spacious enough for all your essentials.
Additional information
| Weight | 211 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.25 × 42.63 × 58.25 in |
| Color | Brown, White, White/Natural |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 19″D x 58″H |
"*" indicates required fields
Related products
Artisan & Post Cool Rustic Stone Grey Chest
| Brand | Artisan & Post |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Wood |
| Style | Rustic |
Lettner Chest of Drawers
| Weight | 218 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 39.5 × 58 in |
| Color | Grey, Light Gray |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 18″D x 58″H |
Rowlenstown Chest of Drawers
| Weight | 214 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 43 × 55 in |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 18″D x 55″H |
Danabrin Chest of Drawers
| Weight | 217 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 36 × 50 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 17″D x 50″H |
Drystan Chest of Drawers
| Weight | 161 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.31 × 31.73 × 53.94 in |
| Color | Brown, Grey, Multi |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 16″D x 54″H |
Fortman Chest of Drawers
| Weight | 200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 36 × 50 in |
| Color | White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 17″D x 50″H |
Fundamentals 2 Drawer Chest
Makidern Chest of Drawers
| Weight | 160 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.98 × 35.04 × 51.69 in |
| Color | Brown, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 16″D x 52″H |