6251CLG SOFA
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:82779510
Description
Stationary
Construction: Spring – Sinuous Spring Construction. Seat Foam 2.5 lb. Foam. Back & Seat Cushion – Semi-attached back, box seat with self-welt. Finishes: Fruitwood, Espresso, Black, Pewter, Antique Grey & Cream
Pillow: 20″ x 20″ and 21″ x 13″ your fabric choice with self-welt. Feather Blend. Leg Type: 7” attached wood base. Available Fabric Code: A, C, S, UTR-A
Image shown may not be the exact representation of the product.
Additional information
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 38 in |
| Brand | Decor Rest |
| Features | Fabric, Stationary |
| Additional Info | Three Cushion Sofas |
"*" indicates required fields
Related products
Americana Modern Dining Bar Open Hutch 64 In.
Farmhouse Chairside Table FH4420.BNW
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Astor Power Wall Recliner w/ Headrest and Lumbar
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Power Recliner, Recline, Rocker, USB |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
LEGENDS COCKTAIL TABLE GRACELAND
SADIE BAR TABLE 42”AND 2 BICYCLE BAR STOOLS
| Brand | Nest Home Collection |
|---|---|
| Features | Leather |
Serta Motion Perfect IV Adjustable Base – Queen Only
| Brand | Serta |
|---|---|
| Features | Remote |
| Mattress Size | Queen |
UC682 Power Lift Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Granite |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Recliner, Remote |
