239 KNOCKOUT SOFA 239-36-14
$3,129.99 Original price was: $3,129.99.$2,499.95Current price is: $2,499.95.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083581070
Description
Zero Gravity by HomeStretch is the ultimate in comfort and relaxation. Designed with precision and innovation, this furniture allows you to experience the sensation of weightlessness, relieving pressure on your body and promoting ultimate relaxation. Crafted with high-quality materials, our reclining furniture offers exceptional durability and long-lasting performance.
Product Details
| Width | 89 Inches |
|---|---|
| Depth | 41 Inches |
| Height | 43 Inches |
| Warranty | 12 Month Limited Warranty |
Additional information
| Dimensions | 41 × 89 × 43 in |
|---|---|
| Brand | HomeStretch |
| Color | Granite |
| Detail Color | Granite |
| Style | Contemporary |
| Collection | 239 KNOCKOUT |
"*" indicates required fields
You may also like…
239 KNOCKOUT LOVE SEAT 239-26-14
239 KNOCKOUT RECLINER 239-96-14
Related products
Brantley 5635 Sofa
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Antique White, Grey, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric |
Stoneland Reclining Sofa
| Weight | 233 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 90 × 42 in |
| Color | Brown, Fossil |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 90″W x 41″D x 42″H |
Arlo Power Reclining Sofa
Biscoe Power Reclining Sofa w/Power Headrest
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 88 × 42 in |
| Color | Grey, Pewter |
| Style | Contemporary |
| Features | Next-Gen Nuvella™, Performance Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Zero Gravity |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 88″W x 43″D x 42″H |
Brett 2255 Sofa
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
Pinnacle Wall Reclining Sofa
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Marble |
| Features | Customizable, Fabric, Reclining Furniture |
| Style | Casual |