Partymate Recliner
$608.00 Original price was: $608.00.$488.00Current price is: $488.00.
Partymate Left-Arm Facing Reclining Loveseat with Half Wedge
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:83820180
Description
Description
This left-arm facing reclining loveseat with half wedge is made with faux leather upholstery. Pairs with other items in the series to make a sectional.
Additional information
Additional information
| Weight | 148 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 40 in |
| Color | Brindle, Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 40″D x 40″H |
Product Questions?
"*" indicates required fields
Related products
Dalton – Lucky Charcoal 6 Pc Package T (811lph, 810, 850, 840t, 860, 811rph)
Gladiator – Cobalt 6pc Package A (811lphz, 810, 850, 840, 860, 811rphz)
Monroe Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
Thomas Sectional
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Tan |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Fabric |
Bleckley Left-Arm Facing Power Recliner
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 44 × 42 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 44″W x 40″D x 42″H |
Casselbury Right-Arm Facing Sofa Chaise
| Weight | 182 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 62 × 87 × 40 in |
| Color | Cement, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 62″D x 40″H |