Cooper 6C00-10 Large Ottoman
$629.99 Original price was: $629.99.$499.95Current price is: $499.95.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083104760
Description
Our Cooper collection is a plush and practical casual silhouette that will look great in any home! This style boasts a crescent arm, wooden block leg, and pillow back for ultimate comfort. Available as a sofa, loveseat, chair and a half, and matching ottoman.
Additional information
| Dimensions | 24 × 38 × 17 in |
|---|---|
| Brand | England Furniture |
| Color | Grey, Multicolor |
| Features | Customizable, Fabric, Upholstered, Wood |
| Style | Transitional |
"*" indicates required fields
You may also like…
Del Mar Baylor Sectional
Related products
Maxon Place Oversized Accent Ottoman
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 21 in |
| Color | Grey, Stone |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 36″D x 21″H |
Knight – Butterscotch Leather Manual Reclining Swivel Chair And Ottoman
2400-81 Malibu Storage Ottoman
Lindyn Oversized Accent Ottoman
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 51 × 20 in |
| Color | Brown, Ivory |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 51″D x 20″H |
Malibu Large Storage Ottoman
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Storage |
| Style | Transitional |
Regent Park Oversized Accent Ottoman
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 51 × 21 in |
| Color | Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 51″W x 51″D x 21″H |