Ana Sofia Wall Clock
$219.99 Original price was: $219.99.$169.95Current price is: $169.95.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000082112470
Description
Merging an antiqued gray finish with a minimalist chic open design, this wall clock offers a timeless sense of style that can suit vintage-inspired and contemporary spaces equally well. Raised numbers give a simply striking look added dimension.
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 35.75 × 35.75 in |
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 36″W x 3″D x 36″H |
"*" indicates required fields
Related products
Tyler Creek Counter Height 7 Piece Dining Table SET
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 36.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Paquita Wall Clock
Brutus Wall Art
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.25 × 48 × 36 in |
| Color | Brown, Grey, Sepia |
| Style | Casual |
| Features | Glass |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 48″W x 0″D x 36″H |
Cork Basket Wall Clock
Next-Gen DuraPella Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 266 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 76 × 42 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Faux Leather, Power Headrest, Power Recline, USB Charging, Wall Saver, Zero Gravity |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 76″W x 42″D x 42″H |
Robbinsdale Counter Height Dining Extension Table
| Weight | 168 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 42 × 35.75 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | 2 – 12″ Extension Leaves, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 42″W x 86″D x 36″H |
Robbinsdale Dining Chair
| Weight | 22.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 20 × 39 in |
| Color | Antique White, Grey, White |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 20″W x 24″D x 39″H |
