Payson Wall Clock
$219.99 Original price was: $219.99.$169.95Current price is: $169.95.
In stock (can be backordered)
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000082112490
Description
This wall clock is on time with industrial farmhouse style. Natural wood pairs beautifully with galvanized metal to create its large Roman numerals and sun design. The clock’s ample scale makes it a gorgeous focal piece for your wall.
Additional information
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 30.75 × 30.75 in |
| Color | Antique Gray/Natural, Brown, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 31″W x 1″D x 31″H |
"*" indicates required fields
Related products
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tyler Creek Counter Height 7 Piece Dining Table SET
| Weight | 204 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 40 × 36.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Stairatt Sofa
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 86 × 39 in |
| Color | Gravel, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 86″W x 38″D x 39″H |
Augustina Wall Clock
Draycoll Reclining Sofa
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 87 × 40 in |
| Color | Grey, Slate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 87″W x 40″D x 40″H |
Doniel Accent Mirror (Set of 2)
WC2103 Metal Wall Clock
| Dimensions | 3 × 43 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Style Craft |
| Color | Black |
| Features | Metal |
| Style | Transitional |
