- You cannot add "Astor Power Wall Recliner w/ Headrest and Lumbar" to the cart because the product is out of stock.
Galliden Nightstand
$617.97 Original price was: $617.97.$497.97Current price is: $497.97.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:000083484930
Description
This nightstand expertly refines the raw beauty of wood, bringing a rustic vibe to urban contemporary design. It creates an organically beautiful feel in your bedroom—natural details on the wood are unique to each piece, with the cement inlay providing chic contrast. Bedside charging for your go-to devices is made easy with power outlets and USB ports. And the stunning simplicity of the materials allows you to seamlessly coordinate this nightstand with your existing decor.
Additional information
| Weight | 101 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 29 × 26.75 in |
| Color | Brown, Grey, Light Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 29″W x 18″D x 27″H |
"*" indicates required fields
Related products
2220 Push Back Wing Chair Recliner
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 42 in |
| Brand | Decor Rest |
| Features | Fabric, Manual, Push Back Recliner, Recline |
| Additional Info | Wing Chairs |
Americana Modern Dining Bar Open Hutch 64 In.
Farmhouse Chairside Table FH4420.BNW
Gleanville 6 Piece Dining Table SET
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Blue Lagoon Nights Medium
| Mattress Size | Full, King, Queen, Twin, Twin XL |
|---|---|
| Mattress Comfort | Medium |
| Mattress Type | Innerspring |
| Brand | Serta |
Braxton 4433 Twin Sleeper
| Dimensions | 49 × 35 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Overnight Sofa |
| Color | Fog, Grey |
| Features | Fabric, Sleeper, Upholstered |
| Style | Transitional |
Polaris Medium Wide Power Lift Chair Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Power, Power Lift, Recline, Remote |
| Style | Casual |