Gleanville 6 Piece Dining Table SET
$988.00 Original price was: $988.00.$788.00Current price is: $788.00.
In stock
Please fill in the fields below with the shipping destination details in order to calculate the shipping cost.
We have taken great care to provide you with information that is accurate and useful. Please notify us if you find an error and we will do our best to correct it. We ask that you contact us directly to confirm information about pricing, color, features, dimensions, availability and lead times.
Bear's Item ID:pkgashd5116p
Description
Your dining room is a catch-all area. A place to eat. A place to hang with friends and spend time with family. This dining table is made to take on all that everyday life has to offer—and to do it in timeless, contemporary style. A durable melamine top makes cleaning up spills and stains simpler than ever. With ample surface space and loads of leg room, the table keeps up to six comfortably at ease.
- Made with hardwood frame and MDF substrate
- Durable melamine laminate tabletop
- Light brown finish
- Seats up to 6
Additional information
| Weight | 96 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 36 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
"*" indicates required fields
Related products
Braxton 4450 Queen Sleeper Sofa
| Dimensions | 75 × 35 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Overnight Sofa |
| Color | Ceramic |
| Features | Fabric, Sleeper, Upholstered |
| Style | Transitional |
END STAND *AS IS* STOCK ONLY*
2492 ACCENT CHAIR
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 41 in |
| Brand | Decor Rest |
| Features | Fabric, Stationary |
| Additional Info | Upholstered Chairs |
2825 ACCENT CHAIR
| Weight | 50 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 41 in |
| Brand | Decor Rest |
| Features | Fabric, Stationary |
| Additional Info | Upholstered Chairs |
Astor Power Wall Recliner w/ Headrest and Lumbar
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Power, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, Power Recliner, Recline, Rocker, USB |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
Perfect Sleeper Cobalt Calm 14″ Medium Pillow Top Mattress
| Mattress Size | Full, King, Queen, Twin, Twin XL |
|---|---|
| Mattress Comfort | Medium |
| Mattress Type | Gel Memory Foam, Pillow Top |
| Brand | Serta |
Polaris Medium Wide Power Lift Chair Recliner
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Power, Power Lift, Recline, Remote |
| Style | Casual |
Serta Motion Perfect IV Adjustable Base – Queen Only
| Brand | Serta |
|---|---|
| Features | Remote |
| Mattress Size | Queen |