Greenville, Pennsylvania
Greenville - Pennsylvania Furniture & Mattress Store
Bear's Furniture - Greenville
Visit Bear's Furniture & Mattress in Greenville Pennsylvania to shop quality furniture at untouchable values. Browse the showroom for affordable bedroom sets, living room sets, dining room collections, mattresses and more. Stylish home accents and accessories bring this inspiring location to life. Plus enjoy free cookies, coffee, candy and drinks to enjoy while you plan your dream home!
<< View All Locations
Address
100 Hadley Road, Greenville Plaza
Greenville, PA 16125
Phone
724-638-7995
Evening Hours by Appointment; Please Contact Store
| Monday | 9 AM - 6 PM |
| Tuesday | 9 AM - 6 PM |
| Wednesday | 9 AM - 6 PM |
| Thursday | 9 AM - 6 PM |
| Friday | 9 AM - 6 PM |
| Saturday | 9 AM - 5 PM |
| Sunday | Closed |
| 3 Jul | Closed |
| 4 Jul | Closed |
Products On Display at Greenville
No items found.
No items found.
Balance Performance® Pillow – 1.0
Balance Performance® Pillow – 2.0
Balance Performance® Pillow – 3.0
Flow Cuddle Curve Pillow – 2.0
Balance Performance® Pillow – 0.0
Flow Cuddle Curve Pillow – 0.0
Carlyle Crossing 4pc Sofa Counter Table Dining Set
Flow Cuddle Curve Pillow – 1.0
SimpleJoy Recliner
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 40 × 40 in |
| Color | Brown, Sand |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 40″W x 42″D x 40″H |
4 Drawer Cocktail Table – Toscana
Flow Cuddle Curve Pillow – 3.0
Stretchwick Mattress Encasement – Queen
Brushed Steel Set Two Table Lamps & One Floor Lamp With White Hardback Shades 100 Watts
O’Phannon 2-Piece Sectional with Chaise
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 86 × 125 × 38 in |
| Color | Grey, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 125″W x 86″D x 38″H |
Platform Full Roll Slats
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 71 × 53.38 × 0.63 in |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 53″W x 71″D x 1″H |