Color
Features
Style
Brand
Sort by
Jasper Wall Recliner-MOCHA
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Mocha |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Wall Saver |
| Style | Casual, Traditional, Transitional |
Pinnacle Wall Recliner
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Graphite, Gray |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Wall Hugger |
Pinnacle Rocking Recliner -NAVY
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Navy |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Rocker |
Pinnacle Rocking Recliner- MARBLE
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Marble |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner, Rocker |
Brooks Rocking Recliner- MUSHROOM
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 35 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Light Brown |
| Detail Color | Mushroom |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
Gigantor Big Man’s Rocker Recliner MIDNIGHT
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Recline |
Athena Medium/Large
| Weight | 400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 39.5 × 46.5 in |
| Brand | Ultra Comfort |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Athena |
Aiden Medium Lift Chair Recliner w/Heat/Massage/Eclipse/HR/Lumbar
| Weight | 400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33.5 × 45.5 in |
| Brand | Ultra Comfort |
| Color | Red |
| Style | Contemporary |
| Collection | Aiden |
| Features | Eclipse Tilt, Heat, Massage, Performance Fabric, Power Headrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Recliner |
MANUAL RECLINER AS IS NO WARRANTY
BEST POWER RECLINER IN STOCK ONLY
| Brand | Best Home Furnishings |
|---|---|
| Color | Blue |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recliner |
Altari Rocker Recliner
| Weight | 97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 34 × 40 in |
| Color | Grey |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Recliner, Rocker |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 39″D x 40″H |
Gauntlet Recliner
| Weight | 80 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 32 × 40 in |
| Color | Grey, Sterling |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Recliner |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 32″W x 39″D x 40″H |
Addie Push Back Recliner
| Dimensions | 39 × 35 × 41 in |
|---|---|
| Brand | England Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Medium Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Addie |
Movie Man Big Man’s Recliner
| Weight | 129 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 45 × 47 in |
| Color | Brown, Taupe |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric, Recliner, Wall Saver |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 45″W x 43″D x 47″H |
Frohn Recliner
| Weight | 107 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 43 × 42 in |
| Color | Brown, Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Recliner |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 43″W x 40″D x 42″H |
Load more products
Loading...