Rhodes Lift Recliner
| Dimensions | 37 × 37 × 45 in |
|---|---|
| Brand | Ultra Comfort |
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Headrest, Power Lift, Power Recliner |
| Style | Transitional |
Maya Medium
| Dimensions | 42 × 37.5 × 46 in |
|---|---|
| Brand | Ultra Comfort |
| Color | Midnight |
| Features | Cupholders, Customizable, Fabric, Heat, Lift, Power, Reclining, Storage, Swedish Massage, Upholstered, USB, Wireless Charger |
| Style | Casual |
Haven High Leg Push Back Reclining Chair
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35 × 40 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Heather |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Push Back Recliner, Recliner |
Trouper 724 Recliner-SABLE
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Whiskey |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Performance Fabric, Recline |
Vega Medium Power Lift Chair Recliner (UC556)
| Brand | Ultra Comfort |
|---|---|
| Color | Gray |
| Features | 600LB Capacity, Customizable, Fabric, Heat, Massage, Power Footrest, Power Lift, Power Lumbar, Power Motion, Power Recliner, Recline, Remote, Upholstered, USB |
| Style | Traditional |
Brantley 5635 Sofa
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Antique White, Grey, Tan |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric |
Knox 6N05N Sofa with Nails
| Brand | England Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Style | Traditional |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
Dorian Rocking Recliner- METAL
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 38 × 43.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Smoke |
| Style | Transitional |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
Brooks Rocking Recliner- MUSHROOM
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 35 × 40.5 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Light Brown |
| Detail Color | Mushroom |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Recliner, Rocker |
Corey Manual Space Saver Sofa
| Dimensions | 40.5 × 90 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Best Home Furnishings |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Manual, Recline |
| Style | Transitional |
Brooks Reclining Loveseat
| Weight | 165 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 63 × 41 in |
| Brand | La-Z-Boy |
| Color | Light Brown |
| Detail Color | Mushroom |
| Style | Contemporary |
| Collection | Brooks |
| Features | Customizable, Reclining Furniture |
Liam Rocking Recliner- GRANITE
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Granite, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Manual Recline, Recline, Recliner, Rocker |
| Style | Casual, Transitional |
Astor Rocking Recliner
| Brand | La-Z-Boy |
|---|---|
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Customizable, Fabric, Manual, Recline, Rocker |