Treytown Chairside End Table
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 15.75 × 24 in |
| Color | Black, Grey |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 16″W x 24″D x 24″H |
Beachcroft Outdoor End Table
Bleckley Power Recliner
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 43 in |
| Color | Espresso, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 38″W x 41″D x 43″H |
Bolanburg Chairside End Table
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.13 × 14 × 24.13 in |
| Color | Brown, Two-tone, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 14″W x 24″D x 24″H |
Robbinsdale Dining Server
| Weight | 183 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 56 × 36 in |
| Color | Antique White, White |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 56″W x 18″D x 36″H |
Trinell Nightstand
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.18 × 24.72 × 29.65 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 25″W x 17″D x 30″H |
Bleckley Power Recliner
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 38 × 43 in |
| Color | Brown, Grey |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 38″W x 41″D x 43″H |
Strawbill Power Lift Recliner
| Weight | 128 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 33 × 42 in |
| Color | Grey, Shadow |
| Style | Contemporary |
| Features | Faux Leather, Heat, Massage, Pockets, Power Lift, Power Recline |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 33″W x 42″D x 42″H |
Treytown Chairside End Table
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.75 × 15.75 × 24 in |
| Color | Brown |
| Style | Casual |
| Features | USB Charging, Wood Products and Other |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 16″W x 24″D x 24″H |
Willowton Nightstand
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.75 × 23.74 × 25.67 in |
| Color | Brown, White, Whitewash |
| Style | Casual |
| Features | Marble/Stone and/or Stone Like, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 24″W x 16″D x 26″H |
Alphons Reclining Loveseat
| Weight | 185 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 70 × 41 in |
| Color | Brown, Putty |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 70″W x 41″D x 41″H |
Leesworth Power Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 41 × 41 in |
| Color | Blue, Ocean |
| Style | Contemporary |
| Features | Leather Match |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 41″W x 41″D x 41″H |
Snowfield Power Lift Recliner
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 34 × 44 in |
| Color | Grey, Gunmetal |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 34″W x 40″D x 44″H |
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 33 in |
| Color | Chocolate |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wall Hugger |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Tyler Creek Coffee Table with Lift Top
| Weight | 125 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 46 × 19.5 in |
| Color | Brown, Grayish Brown/Black |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
| Dimensions | 46″W x 26″D x 20″H |